poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Rolety podtynkowe - czy warto?

 Wiele osób budujących lub planujących budowę domu, zastanawia się, czy warto montować rolety zewnętrzne podtynkowe. Nie ulega wątpliwości, że szczególnie w naszym klimacie, rolety zewnętrzne znakomicie sprawdzają się jako ochrona przed słońcem i nagrzewaniem pomieszczeń latem, oraz jako dodatkowa bariera termiczna zimą. Tworząc "poduszkę powietrzną" pomiędzy roletą a oknem, zatrzymywane jest ciepło wewnątrz pomieszczenia. Odnotowany wzrost temperatury wewnątrz pomieszczenia, w zależności od rodzaju okna, przy opuszczonych roletach, wahał się od 2stopni przy oknach trój-szybowych do nawet 6stopni przy starych drewnianych oknach. Nie bez przyczyny, rolety zewnętrzne podtynkowe polecane są przez instytut budownictwa do domów energooszczędnych!
 Nie zapominajmy również, że rolety zewnętrzne podtynkowe, wyposażone w dodatkowe zabezpieczanie antywłamaniowe, doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie naszego mienia.


Rolety zewnętrzne ochrona
Rolety podtynkowe chronią przed utratą ciepła zimą i nagrzewaniem latem.

Dlaczego warto wybrać rolety podtynkowe?
 Rolety podtynkowe mają tą przewagę nad standardowymi roletami zewnętrznymi, że nadają się do zabudowy w zewnętrznej elewacji budynku. Praktycznie cała skrzynka rolety podtynkowej ukryta jest w ociepleniu a jedynie od spodu widoczna jest klapa rewizyjna, która pozwala na przeprowadzenie serwisu. Również prowadnice rolety podtynkowej mogą zostać do połowy zakryte ociepleniem. Taki zabieg pozwala na zachowanie estetyki elewacji budynku, przy jednoczesnym zachowaniu z korzyści płynących z zastosowania rolet zewnętrznych.

Rolety podtynkowe
Rolety podtynkowe - kolor złoty dąb - zabudowa w zewnętrznej elewacji budynku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz